سر خط نوشته

منعطف کردن آنتن AMC دار برای کاربرد های پزشکی

پژوهش کارشناسی مهندسی برق-مخابرات
چکیده:
دراین مقاله آنتن با خاصیت انعطاف پذیری و فشرده برای کاربرد های راه دور معرفی میشود.این طراحی بر اساس یک آنتن مونو پل معمولی دارای پچM شکل و فرکانس کار ۲٫۵ گیگا هرتز که در شاخه های صنعتی، علمی و پزشکی(ISM) کاربرد دارد ، پایه ریزی شده است.این آنتن مونوپل معمولی به دلیل مزیت هایی که بعدا ذکر خواهد شد ، با یک صفحه زمین که از نوع هادی مغناطیسی مصنوعی (AMC) است، ترکیب می شود و در انتها روی AMC، پچ با طرح صلیب اورشلیم(JC) قرار می گیرد.صفحه زمین AMC ، برای حفاظت از بدن انسان در برابر تشعشعات الکترو مغناطیسی ناخواسته و کم کردن عدم تطبیق امپدانس ناشی از نزدیک شدن آنتن به بافت ها به کار میرود.میزان جذب مشخص((SAR از طریق نمونه بدن انسان شبیه سازی شده (HUGO)بدست میاید.این عددامکان ساخت آنتن پیشنهاد شده را به ما میدهد.این آنتن دارای پهنای باند ۱۸ درصد است و همچنین صفحه زمین AMC باعث افزایشdB 3.7 گین و کاهش ۶۴ درصدی SAR میشود.نتایج شبیه سازی و عملی بیانگر این واقعیت است که پارامتر های تشعشعی این آنتن(AMC دار) مانند SAR و تطبیق امپدانس در مقایسه با آنتن های مونوپل و دی پل بسیار بهتر است.علاوه بر آن آنتن معرفی شده دارای خاصیت انعطاف پذیری نیز می باشد که باعث مناسب بودن آن برای کاربردهای پزشکی می شود.

مایکرو استریپ
آنتن های پچ مایکرو استریپی به علت سبکی وزن،ابعاد کوچک و سهولت مجتمع شدن با مدار های مایکروویوی در مخابرات ماهواره ، رادارها و تجهیزات پزشکی و… کاربردهی فراوان دارند.اگر چه از معایب آن ها می توان به باریک بودن پهنای باند (۵ درصد)،پایین بودن گین(در حدود۶ dB)،و امکان امواج سطحی اشاره کرد.
این معایب کاربرد های آنها را در بسیاری از زمینه ها محدود کرده است. در این مقاله نیز یکی از اهداف، افزایش پهنای باند آنتن پچ مایکرو استریپی با استفاده از سطوح انتخابگر فرکانس می باشد….

معرفی آنتن
ارتباطات راه دور به طور فزاینده به علت تضمین کننده سلامتی مورد استفاده قرار میگیرد، که منجر به افزایش تقاضا در رابطه با کنترل از راه دور علائم حیاتی شده است.کنترل از راه دور فقط به بازبینی شرایط سالمندان،پیگیری علائم بیماران،ارزیابی پارامترهای سلامتی قهرمانان ، فضانوردان و روانپزشکان محدود نمی شود.فاکتور های این پارمتر های سلامتی که از طریق خطوط انتقال بی سیم (off body mode) انجام میگیرد …

طراحی و پیکر بندی
طراحی و آنالیز آنتن و ساختار AMC بر اساس نرم افزار شبیه ساز امواج الکترو مغناطیس CST که بر مبنای تکنیک مجتمع سازی محدود(FIT) ساخته شده،انجام شده است.
نتاج این پروژه به وسیله نرم افزار HFSS بدست آمده است.لازم به ذکر است که نرم افزار HFSS بر مبنای روش المان محدود عمل میکند. است که بر اساس روش المان محدود طراحی شده است(FEM)…

فهرست مطالب

فصل اول مایکرو استریپ
مایکرو استریپ ۴
فصل دوم معرفی آنتن
معرفی آنتن ۸
فصل سوم طراحی و پیکر بندی
طراحی و پیکر بندی ۱۲
۳-۱ طراحی آنتن ۱۲
۳-۲ طراحیAMC
فصل چهارم ساخت
ساخت ۲۳
فصل پنجم نتایج
نتایج ۲۵
۵-۱ پارامتر ۱۱S 25
۵-۲ اثر نزدیک شدن به بافت های انسان ۲۶
۵-۳ تست انعطاف پذیری ۲۸
۵-۴ پترن های تشعشعی راه دور ۳۰
۵-۵ آنالیز SAR
نتیجه گیری ۳۷
نتایج شبیه سازی ۳۸
مراجع ۴۵

فایل ورد (Word) و قابل ویرایش می باشد.

35000 تومان – خرید
بعد از پرداخت توسط کلیه کارتهای عضو شتاب لینک دانلود دریافت کرده وفایل قابل دانلود می باشد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*